AKCJA RABATOWA 2018

KLIKNIJ PO SZCZEGÓŁY

RZEPAK OZIMY

RZEPAK OZIMY*

RZEPAK JARY

odmiany RAPOOL POLSKA dostępne u wybranych dystrybutorów.

 

*

Zakończyliśmy cykl konferencji pod tytułem „Profesjonalna uprawa rzepaku”. W trakcie spotkań przekazaliśmy producentom rolnym najbardziej aktualne informacje dotyczące rynku rzepaku oraz wskazówki agrotechniczne związane z ochroną i nawożeniem plantacji.

Każdy sezon uprawowy jest inny jednak tendencje na rynku roślin oleistych pozwalają przypuszczać, że możemy spodziewać się lekkich wzrostów cen skupu rzepaku. Na fakt ten zawracał uwagę w swoim wystąpieniu prezes Rapool Polska Andrzej Duszejko.

Styczniowe spadki temperatury, chociaż krótkotrwałe to spowodowały spore szkody w uprawie rzepaku, nie zwalnia to jednak rolników z zastosowania szybkodziałającej dawki azotu w formie azotanowej i to jeszcze przed ostateczną oceną stanu przezimowania. Przyczyni się to do szybkiego pobrania tego składnika i regeneracji roślin przekonywał dr Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Dr Alexander Doring z firmy Rapool Ring GmbH przedstawił temat dotyczący nowych kierunków działań podejmowanych przez hodowców a także zwrócił uwagę na szkodniki występujące w okresie wiosenno-letnim. Prace hodowlane to proces długotrwały, dlatego zakładając cele na kolejne lata należy uwzględniać w nich wymagania związane ze zmieniającym się klimatem, zmiany wprowadzane w prawie nawozowym i ochronie roślin oraz oczekiwania producentów. Od momentu pierwszych krzyżowań do wprowadzenia odmiany na rynek hodowcy potrzebują 10 lat obserwacji, selekcji oraz badań.

Nasze konferencje to także możliwość zaprezentowania oferty odmian na sezon 2016. Wśród wielu propozycji na szczególną uwagę zasługują:

ATORA F1 to nowa zarejestrowana w 2015 r. odmiana mieszańcowa, od sierpnia 2015 r została odmianą wzorcową w badaniach ścisłych prowadzonych przez COBORU.

POPULAR F1 odmiana o wybitnej zimotrwałości, proces jej rejestracji przypadł na pamiętny 2012 r. Bardzo stabilna w plonowaniu.

THURE F1 odmiana z nowej generacji odmian półkarłowych, pierwsza zarejestrowana przez COBORU odmiana półkarłowa w Polsce.

W katalogu znalazły się także znane i sprawdzone odmiany: MERCEDES F1, MARATHON F1, SHERPA F1, VISBY F1 a także odmiana kiłoodporna MENTOR F1.

Rolnicy mieli także możliwość zapoznania się z propozycjami firm siostrzanych: DSV Polska oraz Saaten-Union Polska a także firm współpracujących ADOB i BASF Polska.

Konferencje w Łosiowie, Skwierzynie, Bisztynku i Przysieku cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że zaspokoiliśmy oczekiwania naszych gości.

Dziękujemy za liczny udział w spotkaniach, ciekawe rozmowy oraz wymianę spostrzeżeń.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą i skorzystania z profesjonalnego doradztwa oferowanego przez Przedstawicieli Handlowych.

  Konferencje
„Profesjonalna uprawa rzepaku”

RAPOOL Polska Sp. z o.o.

ul. Straszewska 70

62-100 Wągrowiec
Polska, woj. wielkopolskie
telefon: +48 (67) 26 80 710

faks: +48 (67) 26 80 715

Dane  rejestrowe

RAPOOL Polska Sp. z o.o. :

Sąd Rejonowy w Poznaniu
XXI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 0000142209,
Kapitał zakładowy: 1.600.000 PLN,

Zarząd: Andrzej Duszejko, Leszek Goliński, Johannes Peter Angenendt, Dietmar Brauer

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI RAPOOL Polska Sp. z o.o.